Naršydami internete daugelis vartotojų susiduria su perspėjimu, jog svetainė naudoja slapukus (angl.cookies). Slapukas – tai nedidelis failas, kuris yra atsiunčiamas į kompiuterį ar išmanųjį telefoną, naudotojui besilankant atitinkamoje svetainėje. Slapukai leidžia atpažinti vartotoją per kitus apsilankymus svetainėje, išsaugoti naršymo istoriją, parinktis, pagreitina svetainėje vykdomas paieškas, sukuria patogią ir draugišką svetainės aplinką, pateikia ją efektyviau ir patikimiau.

Dalis slapukų renka daug asmens duomenų, todėl jų įdiegimui reikia gauti interneto svetainės lankytojų sutikimus.

2020 m. gegužės 4 d. Europos duomenų apsaugos valdyba atnaujino ir patvirtino gaires 05/2020 „Dėl sutikimo pagal Reglamentą 2016/679“ ir pateikė keletą išaiškinimų dėl slapukų sutikimo rinkimo ir atnaujino slapukų naudojimo gaires.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad internetinės svetainės lankytojui būtina sudaryti galimybes sutikti arba nesutikti su slapukų naudojimu. Duomenų subjekto sutikimas dėl slapukų naudojimo turi būti duotas laisva valia, toks sutikimas neturi būti sąlyga prieigai prie paslaugų, funkcijų ar siekiant įgyti prieigą prie informacijos, kuri yra jau pateikta naudotojo galiniame įrenginyje, vadinamojoje „slapukų sienoje“. Tolesnis aktyvus interneto tinklapio naršymas nereiškia, kad lankytojas sutiko su slapukais.

Daugiau informacijos apie slapukų politiką galite rasti EDAV 2020 m. gegužės 4 d. gairėse  „Dėl sutikimo pagal Reglamentą 2016/679“>>

Primename, kad mūsų teisininkai teikia Asmens duomenų apsaugos politikos įgyvendinimo paslaugas ir konsultuojame visais Bendrojo asmens duomenų apsaugos reglamento (BDAR) nuostatų įgyvendinimo klausimais.