Išieškoti skolą iš užsienyje (Europos Sąjungoje) esančių įmonių ar fizinių asmenų galimybių yra, tačiau kiekviena situacija yra individuali. Reikia atsižvelgti į tam tikrus atvejus: skolininkas gyvena  ar vykdo veiklą Lietuvoje, užsienio šalies pilietis gyvena Europos Sąjungos valstybėje ir į kitus aspektus.

„Vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų atgauti skolą iš užsienio įmonės ar fizinio asmens – pateikti prašymą – išduoti Europos mokėjimo įsakymą viename iš Lietuvos teismų. Ši procedūra sudaro sąlygas pigiai ir operatyviai prisiteisti skolas iš Europos Sąjungos valstybėse narėse įsikūrusių skolininkų. Tiesa, Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu, šis įsakymas netaikomas Danijai“, – komentuoja įmonės „Sergel“ teisės skyriaus vadovė Ignė Vaičė.

I. Vaičės teigimu, „tai supaprastinta procedūra, kuri yra taikoma tarpvalstybiniams piniginiams reikalavimams, mažinanti šalių bylinėjimosi išlaidas ir pagreitinanti skolų priteisimo procesą. Ši procedūra paprasta, tačiau kartu ir efektyvi“.

„Profesinėje veikloje teko ne kartą susidurti su tokiomis situacijomis, kai taikomas Europos Sąjungos mokėjimo įsakymas. Visai neseniai į įmonę „Sergel“ kreipėsi Lietuvoje veikianti automobilių nuomos įmonė, kuri susidūrė su tokia situacija: Latvijos pilietis išsinuomojo automobilį, sumokėjo sutartą piniginį užstatą ir naudojant automobilį jį sugadino, įmonei teko atlikti automobilio remontą ir patirti didelės išlaidas. Latvijos pilietis išvyko iš Lietuvos, nepadengęs žalos Lietuvos įmonei, o jo palikto užstato nepakako padengti įmonės patirtą žalą. Kadangi žalą padaręs asmuo – Latvijos pilietis, paprastas kreipimasis į Lietuvos teismą nėra tikslingas, todėl Lietuvos įmonė kreipėsi į Lietuvos teismą dėl Europos mokėjimo įsakymo išdavimo. Teismas priėmė sprendimą dėl Europos mokėjimo įsakymo išdavimo ir su šiuo sprendimu Lietuvos įmonė kreipėsi į Latvijos teismą“, – pasakoja I. Vaičė.

Kilus daugiau klausimų dėl skolų išieškojimo galimybių, kviečiame kreiptis į mūsų pardavimų konsultantus.