Praktika biure – naudingi įgūdžiai ir pamatai ateičiai

27-06-17 12:02

Jėzuitų gimnazijos abiturientas Dovydas Vaičaitis ateityje planuoja tapti verslininku. Tiesa, kokia tiksliai verslo sritimi užsiims – dar neapsisprendė. Nors jaunuolis neturi rankose jokio atestato, tačiau intuityviai nuspėja, kad pardavimai – verslo sėkmės pagrindas.

Kasmet kovo mėnesį atsiskaitymų valdymo UAB „Sergel“ direktorė Toma Matutytė dalyvauja Jėzuitų gimnazijos alumnų klubo renginiuose. Tuomet kelioms valandoms vadovė biurą iškeičia į mokytojos vaidmenį: įvairaus amžiaus gimnazijos moksleiviams diplomuota teisininkė pasakoja apie pasirinktą veiklą, sėkmės istoriją ir profesiją.

Šiemet į kvietimą išbandyti įmonės praktikantų vietą atsiliepė Dovydas ir jo bendraklasis.

Nors moksleivių praktika truko vieną darbo savaitę, per šį laiką jie spėjo suprasti, ką reiškia tikras darbas, kokios savybės ir įgūdžiai jiems būtų reikalingi, jeigu jie iš tikrųjų nuspręstų siekti karjeros šioje srityje.

Anot Dovydo, tokia praktika – ne tik puiki galimybė toliau lavinti įgūdžius, bet ir reali pagalba apsisprendžiant kokią profesiją rinktis.

„Praktika yra puiki proga išbandyti save, įgyti naujos patirties, susipažinti su dominančios veiklos srities specifika, sužinoti, kokių savybių reikia, norint sėkmingai dirbti tam tikroje srityje, ir galbūt netgi susikurti ateities viziją“, – sako jis.

Padėjo apsispręsti

Dovydą kalbinome du kartus: pirmąją dieną biure ir praktikos pabaigoje.

Puikiai nusiteikęs Dovydas entuziastingai atviravo, ko tikisi iš būsimos darbo savaitės. Anot jaunuolio, labiausiai jį domino kaip pardavėjai ruošiasi susitikimams su klientais, kaip vyksta paslaugų pristatymas, kaip deramasi ir kokia yra pardavimo eiga.

Praktikos vadovu buvo paskirtas Žygimantas Naras, „Sergel” Verslo klientų sprendimų vadovas. Per savaitę Dovydas susipažino ne tik su pardavimo skyriaus darbo specifika, kartu keliavo į susitikimus su klientais, bet ir pamatė teisės ir klientų aptarnavimo skyrių darbą iš vidaus.

Bene didžiausią įspūdį jam paliko klientų aptarnavimo vadybininkų ir skambučių centro darbas, kurį galėjo stebėti iš arti. Jam buvo ypač smalsu klausytis, kaip primenama apie skolas ir kaip raginama laikytis sutartų įsipareigojimų. Tai pirmoji tokia abituriento patirtis.

Daugiausia laiko Dovydas praleido pardavimo skyriuje. Po savaitės praktikos įmonėje jis prisipažino, kad pardavimo procesas yra sudėtingesnis, nei įsivaizdavo. Praktikos metu jis sužinojo, kad norint parduoti svarbiausia yra ne pats susitikimas, o pardavėjo pasiruošimas, situacijos ir poreikio analizė, geriausio sprendimo paieška.

Praleidęs savaitę „Sergel” biure, Dovydas tvirtai nusprendė sieti savo ateitį su verslu. Todėl kitas jo žingsnis – sėkmingai išlaikyti mokyklos abitūros egzaminus ir studijuoti Stokholmo ekonomikos aukštojoje mokykloje Rygoje (Stockholm School of Economics in Riga (SSE Riga)).


« Atgal