Pasirūpinkite skolų prevencija

24-05-17 12:19

Atsiskaitymų valdymo specialistai skolininkus skirsto į kelias grupes: vieni skolininkai tiesiog neturi pinigų visoms sąskaitoms apmokėti, todėl, vos jų gavę, visų pirma susimoka už tai, kas būtiniausia.

Tokiems skolininkams reikia kuo anksčiau ir kuo dažniau priminti apie skolą ir informuoti, kas gresia nesusimokėjus.
Kiti skolininkai – tai tie, kurių tiesiog toks mentalitetas: jeigu tik galiu bent kurį laiką nemokėti, tai ir nemokėsiu. Jie sąskaitas apmoka tik tada, kai suvokia, kad susidūrė su profesionalais ir delsimas sumokėti skolas jiems gali brangiai kainuoti.
Atsiskaitymų valdymo ekspertai turi patarimų ir skolininkams, ir kreditoriams. Susidarius skoloms rekomenduojama susiplanuoti pinigų srautus ir nustatyti mokėjimo prioritetus. Stenkitės apriboti nebūtinas išlaidas ir nusistatyti mokėjimų prioritetus. Atminkite, kreditoriai ne grobuonys, todėl nevenkite atsakomybės ir tarkitės su įmone, kuriai skolingi. Jei negalite apmokėti skolos iš karto, tarkitės apmokėti įsiskolinimą dalimis.
Įmonėms taip pat nereikėtų numoti ranka į skolas ir neleisti gyventojams jų kaupti bei raginti juos kuo greičiau susigrąžinti. Kreditoriams verta prisiminti, kad skolų prevencija – finansų valdymo ir kontrolės higiena. Todėl kreditoriams, siekiantiems išvengti įsiskolinimų, rekomenduojama reguliariai atnaujinti klientų duomenų ir kontaktų bazę, kad esant mokėjimų uždelsimams būtų galima juos greitai pasiekti, taip pat taikyti skolų prevencijos įrankius. Svarbu laiku fiksuoti uždelsimą, o pastebėjus – kuo greičiau perduoti įsiskolinimą profesionalams.


« Atgal