Pastaruoju metu gauname nemažai klausimų iš įmonių, kurios pasitelkdamos vidinius resursus, pačios bando administruoti skolas, tačiau pritrūksta ekspertinių žinių. Todėl nusprendėme pasidalyti savo sukaupta patirtimi ir atsakyti į Jūsų užduodamus klausimus.

Visai neseniai į mus kreipėsi vienos įmonės vadovas (kreditorius), kurio verslas – medienos perpardavimas. Kreditorius gavo statybinės medienos užsakymą iš vienos individualios įmonės, nuvežė medieną, tačiau laiku negavo atsiskaitymo. Vėliau paaiškėjo, jog perkanti įmonė pirkimo metu jau buvo sunkioje finansinėje padėtyje ir buvo iškilusi bankroto grėsmė. Kreditorius kreipėsi į mus dėl galimybės išieškoti skolą ne iš įmonės, kaip juridinio asmens, tačiau iš įmonės savininko.

„Šis skolos išieškojimo variantas yra įmanomas, tačiau tai priklauso nuo įmonės verslo formos. Jeigu įmonė yra įregistruota kaip mažoji bendrija, tuomet mažosios bendrijos nario atsakomybė už juridines asmens prievoles yra ribota, ta pati tvarka galioja ir uždarosios akcinės bendrovės akcininkui, taip pat turinčiam ribotą civilinę atsakomybę. Visai kita tvarka yra individualios įmonės savininkui. Šiuo atveju, jeigu individualios įmonės turto neužtenka prievolėms įgyvendinti, tuomet savininkas atsako savo asmeniniu turtu“, – situaciją komentuoja verslo klientų sprendimo vadovas Žygimantas Naras.